GoldSun

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Pružne v práci.

Pružný pracovný čas. Iným slovom flexibilita. V dnešnej dobe je určite viac potrebná ako v minulosti. Výhody? Zamestnanec je strojcom svojho času, je menej vystresovaný a ... nahraditeľný. Zase na druhej strane, sú spoločnosti, ktoré si ponuku pružného pracovného času pre zamestnanca, jednoducho nemôžu dovoliť. Nie žeby nechceli, ale podstata nepustí. Príkladom toho je napríklad spoločnosť zaoberajúca sa výrobou. Viete si predstaviť...




... že taký výrobný zamestnanec má možnosť si vybrať, kedy príde do práce a "vyrobí" za pásom požadované množstvo tovaru? Asi ťažko. Ale napríklad, spoločnosti zaoberajúce sa správou a administratívou určite môžu využívať takúto možnosť pracovného času zamestnanca.

Pružný pracovný čas sa uvádza v kolektívnej zmluve, v ktorej sa určí presný čas, ktorý musí pracovník stráviť na pracovisku.  Začiatok a koniec pracovnej doby si ale zamestnanec určuje sám.  Tak napríklad, v kolektívnej zmluve sa uvedie, že pracovník musí byť 6 hodín na pracovisku, ostatný potrebný čas si zamestnanec môže odrobiť doobedu, prípadne poobede. Štatisticky je známe, že pružný pracovný čas využívajú viac ženy ako muži, čo je pochopiteľné, ak máte malé deti a potrebujete ich ráno "rozvoziť" do škôl, škôlok, atď. Sama by som určite rada privítala takúto možnosť. Menej by som sa ráno stresovala, aby som stihla autobus a prišla načas do práce. Ráno by prešlo hladko, kľudne, lebo viete - aj deti majú "svoje dni".  :)) Pružný pracovný čas môže byť denný, týždenný alebo aj mesačný. 

Kariéra | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.



Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014